GSB Logo 2015banner isbanknewtsf logo 2015power2edby
Üçüncü Günün Ardından
IMG 8971Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi Ticaret A.Ş. sponsorluğunda Sheraton Hotel/Çeşme/İzmir'de düzenlenen 2016 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda beşinci tur müsabakaları bugün saat 21.04'de tamamlandı. Günün en zorlu ve merakla beklenen müsabakasında, geçen yılın Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu WGM Betül Cemre Yıldız birinci masada 2410 Elo puanı ile şampiyonanın en güçlü sporcusu IM Ekaterina Atalık'a mağlup oldu. İkinci masada ise Atalık'ın en güçlü takipçisi WIM Khayala Isgandarova şampiyonluk yarışını sürdürmek için Gönülden Seda Alev'e karşı kazanmayı başardı.
 
Atalık ve Isgandarova'nın beş kazanç ile yoluna kayıpsız devam ettiği şampiyonada dörder puana sahip WGM Betül Cemre Yıldız, Hande Zengin, WCM Ece Özbay, WFM Yulia Gökbulut, Çiğdem Onur, Handenur Şahin ve Gizem Ayazmalı zirveyi takip ederek şampiyonluk iddiasını sürdürmek isteyen sporcular olarak dikkat çekiyor.
 
Tüm maçların canlı olarak yayınlandığı şampiyonanın yarın saat 15.00'da başlayacak altıncı turunda satranç severlerin oldukça ilgisini çekecek karşılaşmaların analiz ve yorumlarını IM Can Arduman tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ile takip edebilirsiniz.  Tüm satranç severler, Türkiye Satranç Federasyonu resmi Facebook ve Twitter (TurkishChess) hesabı üzerinden #KADINLAR2016 etiketi ile sorular sorup, yorumlarını paylaşarak bu heyecanına ortak olabilirler.


arduman kadinlar2016
IM Can Arduman, canlı yayın konuğu IM Mert Yılmazyerli ile müsabakalara ilişkin analiz ve yorumlarını satranç severler ile paylaşıyor
 
 
Turkish Chess Federation © 2015